ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10469140
*
nr 1046 9140
Spegel
1800-tal, 110x57
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 18:30:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 17:06:15
1
100 kr
18/7 17:19:22
2
250 kr
18/7 18:08:04
3
200 kr
18/7 18:08:04
2
250 kr (Budbetjänt)
18/7 18:13:42
4
400 kr
18/7 18:25:29
5
400 kr
18/7 18:25:29
4
400 kr (Budbetjänt)
18/7 18:25:40
5
Vinnande bud
18/7 18:27:07
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1046 9140
Spegel
1800-tal, 110x57
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 17:06:15 | 1 | 100 kr |
18/7 17:19:22 | 2 | 250 kr |
18/7 18:08:04 | 3 | 200 kr |
18/7 18:08:04 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/7 18:13:42 | 4 | 400 kr |
18/7 18:25:29 | 5 | 400 kr |
18/7 18:25:29 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
18/7 18:25:40 | 5 | Vinnande bud |
18/7 18:27:07 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02